Főoldal > Cseke Attila > kapcsolódó hírek száma: 292
A kormány nem kerülheti meg a parlamentet egy olyan döntésben, amely az emberek alapvető jogait korlátozza!
2020.06.18. | Szenátus
„Az emberek egészsége és biztonsága a legfontosabb, ezt továbbra is szem előtt tartjuk, az viszont elfogadhatatlan, hogy a kormány megkerüli a parlamentet egy olyan döntéssel, amely az emberek alapvető jogait korlátozza, hiszen erre vonatkozóan egyértelmű alkotmánybírósági döntés született a szükségállapotot kihirdető államelnöki dekrétum kapcsán is” – hívta fel a figyelmet Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.

RMDSZ: a kormány és a belügyminiszter elégtelenre vizsgázott a járvány kezeléséből
2020.05.26. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ megszavazta a készenléti állapot szabályozását a parlamentben
2020.05.20. | koronavírus

RMDSZ: nem szűnik meg a kényszerszabadság-támogatás, otthon maradhatnak a szülők a tanév végéig, és az állam biztosítja a védőfelszerelést a vizsgák alatt
2020.05.12. | Szenátus

Több pontban módosította az RMDSZ a készenléti állapotot szabályozó rendelkezéseket, a törvénytervezetről kedden szavazott a szenátus plénuma.

RMDSZ: kijavítottuk az önkormányzati segélynyújtás értelmezhető jogi feltételeit
2020.05.05. | Jogi ügyek

Világos törvényi előírások mentén adhatnak a rászorulóknak sürgős segítséget az önkormányzatok. A szenátus plénuma elfogadta ma azt az RMDSZ által kezdeményezett törvénymódosítást, amely kijavítja az értelmezhető előírásokat, így megelőzhetjük a számvevőszék által kirótt büntetéseket – jelentette be Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.

RMDSZ-intézkedés a munkahelyek megmentése érdekében
2020.04.01. | Aktuálpolitika

Három hónappal elhalasztják a társadalombiztosítási járulékok befizetésének kötelességét –döntött a szenátus plénuma. Az RMDSZ kezdeményezésére az előírás azokra a vállalkozásokra is vonatkozik, amelyek nem bocsátják el alkalmazottjaik legalább háromnegyedét. A járulékok befizetésének elhalasztását kérvényezni kell.

Cseke Attila: a 2021-es népszámláláson mutassuk fel, hogy egy erős magyar közösség él Romániában
2020.03.09. | Népszámlálás

A szenátus plénuma hétfőn jóváhagyta azt a sürgősségi kormányrendeletet, amely a 2021-es népszámlálást szabályozza. Az RMDSZ javaslatára a magyar közösség számára kedvező feltételeket ír elő a módosított rendelet, amelyről a képviselőháznak is döntenie kell, csak ezt követően léphet érvénybe. A módosítások egyaránt vonatkoztak nyelvhasználati és módszertani kérdésekre.

Elutasította a szenátus a parlamenti választás rendszerét módosító kormányrendeletet
2020.02.19. | Aktuálpolitika
Az RMDSZ javaslatára utasította el a szenátus plénuma a parlamenti választás rendszerét módosító, aggályos sürgősségi kormányrendeletet. Az RMDSZ szerint a jogszabály nem állná ki az alkotmánybírósági normakontrollt. A kormányrendeletről a képviselőház is döntést hoz.

Meleg étel és délutáni oktatás minden iskolába! – döntőházként fogadta el a szenátus az RMDSZ oktatási tervezetét
2020.02.10. | Szenátus

Egy RMDSZ által kidolgozott átfogó oktatásügyi törvénycsomagot fogadott ma el döntőházként, a szenátus plénuma. A tervezetbe foglalt intézkedések a romániai magyar oktatást, és az oktatási rendszer egészét érintik – hívta fel a figyelmet Cseke Attila. Az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője hozzátette: a javaslatok a pedagógusokkal és szakszervezetekkel folytatott hosszas egyeztetések eredményei.

Az RMDSZ javaslatára számos helyi közösség kezdeményezése finanszírozáshoz jut a 2020-as állami költségvetésből
2019.12.23. | Szenátus

„Nem indokolt és rossz precedenst teremt, hogy a kormány felelősségvállalással, a parlamentet megkerülve akarja elfogadni a 2020-as állami költségvetést. Demokratikusan meghozott döntésekre van szükség, a felelősségvállalással elfogadott büdzsé azonban demokráciadeficitet jelent, harminc év alatt sosem került erre sor” – jelentette ki Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője hétfőn, Bukarestben.