Vincze Loránt: Európai kisebbségvédelmi törvényre van szükség, hogy szabadon használhassuk közösségi jelképeinket, anyanyelvünket

Az RMDSZ elítéli és jogfosztásnak tartja Ukrajna csütörtökön elfogadott új nyelvtörvényét
2019.04.25. | Aktuálpolitika

A kisebbségi közösségek nyelvi jogát felszámoló törvényt fogadtak el csütörtökön Ukrajnában. Kelemen Hunor a hír kapcsán leszögezte: ennek elfogadásával Ukrajna egy fikarcnyival sem került közelebb uniós csatlakozásához, ennek pontosan az ellenkezője történik.

Kelemen Hunor Aradon: az okos ember az Unió reformjának alakítója, és nem elszenvedője akar lenni

Az RMDSZ elnökének és európai parlamenti képviselőjelöltjeinek részvételével, Erős Európát, fejlődő Erdélyt! címmel Aradon szerveztek lakossági fórumot szerdán. Kelemen Hunor szövetségi elnök a találkozón kijelentette: a Kárpát-medencei magyaroknak száz év után végre arra adódik lehetőség, hogy a magyar ügyért közösen lépjenek fel Európában.

Kelemen Hunor ünnepi beszéde – az aradi Szabadság-szobor 15 éve köztéren
2019.04.24. | Ünnep

Borbély László: a helyi önkormányzatok bevonása Románia Fenntartható Fejlődési Stratégiájának végrehajtásába

A Fenntartható Fejlődés Főosztály koordinátora ma Aradon mutatta be Románia Fenntartható Fejlődési Stratégiáját, kihangsúlyozva a helyi hatóságok bevonásának fontosságát az Agenda 2030 és a fenntartható fejlődési célkitűzések gyakorlatba ültetésébe.

250 ezer lej Hargita megyében ifjúsági szervezetek számára

Hargita Megye Tanácsa elfogadta az éves költségvetését, 250 ezer lejt különítve el ifjúsági szervezetek számára. Erről tartott sajtótájékoztatót Oltean Csongor és Bíró Barna Botond szerdán, Udvarhelyszéken.

Winkler Gyula: csökkenteni kell a bürokráciát és folytatni a decentralizációt

Csökkenteni kell a bürokráciát és folytatni a decentralizációt, az RMDSZ számára ezek fontos célkitűzések, ismertette szerdán dévai sajtótájékoztatóján Winkler Gyula EP-képviselő, az RMDSZ Hunyad megyei elnöke. „Az RMDSZ a bürokrácia drasztikus visszavágását szorgalmazza és bátran kell folytatni a decentralizációt is” – fogalmazott Winkler Gyula, rámutatva, hogy a nehézkes ügyvitel és a központosítás jelentős mértékben gátolja a fejlődést a legkisebb faluban éppúgy, mint a legnagyobb városban.

Hegedüs Csilla: minél több nőt arra bátorítunk, használják ki az EU adta vállalkozási lehetőségeket

Európának szüksége van a nők szakértelmére, tudására! Erre hívta fel a figyelmet Hegedüs Csilla az Arad megyei Nőszervezet kerekasztal-beszélgetésén, ahol a helyi nőszervezetek és civilszervezetek vezetői vettek részt. Együtt erősek vagyunk, súlyunk van, nem tudják a szőnyeg alá seperni problémáinkat. Együtt gazdagíthatjuk és versenyképessé tehetjük Erdélyt!