Szeptember végéig lehet jelentkezni az Erdélyi Politikai Iskola harmadik kiadására
2019.09.14. | MIÉRT

Harmadik évfolyamát indítja októberben az Erdélyi Politikai Iskola, amelyre erdélyi magyar, a politika iránt érdeklődő, valamint a közösség építésében aktívan résztvevő fiatalok jelentkezését várják a szervezők. A képzés ingyenes, erre szeptember 30-ig lehet pályázni. Az erdélyi Politikai Iskolát a Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezi – partnerségben a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) és a Magyar Ifjúsági Értekezlettel (MIÉRT).

Winkler: 2021-től nőnek a területalapú támogatások
2019.09.14. | Európai Parlament

Jó hír az erdélyi gazdák számára, hogy növekedni fog a területalapú támogatás értéke a következő uniós költségvetési ciklusban – hangsúlyozta Winkler Gyula szombaton, Aradon, ahol a XX. Magyar-Magyar Gazdatalálkozón és szakmai fórumon vett részt. Az EP-képviselő az új Közös Agrárpolitika előírásairól, mezőgazdasági finanszírozásokról tartott előadást.

Egységes, erős, a polgárai számára békét biztosító Európára van szükség!
2019.09.07. | Képviselőház

Az Unió  kül-   és biztonságpolitikai ülésén vett részt Biró Rozália, a Képviselőház külügyi bizottságának elnöke, melyet az Európa Tanács soros elnökségét betöltő Finnország fővárosában, Helsinkiben szerveztek szeptember 4-6 között.

Megnyílt a Digitéka - több mint fél millió oldal sajtóterméket digitalizált az Iskola Alapítvány az elmúlt egy évben
2019.09.05. | Kultúra

Támogasd aláírásoddal Kelemen Hunor államelnök-jelöltet
2019.09.04. | államelnök-választás

Listázta az őszi ülésszak prioritásait az RMDSZ
2019.09.03. | Aktuálpolitika

Hivatalosan elkezdődött az őszi parlamenti ülésszak, az RMDSZ az elmúlt héten összegezte, valamint a két ház frakcióinak mai ülésein véglegesítette azokat a prioritásokat, amelyeket az új parlamenti ciklusban kíván megvalósítani.  A prioritások között számos olyan törvénytervezet szerepel, amelyeket már a korábbi ülésszakokban iktattak, de csak most érnek révbe, viszont újak kidolgozására is sor kerül.

Vincze Loránt: a magyarság nyert a kisebbségvédelem témájának európai szintre emelésével
2019.08.28. | Kisebbségvédelem

Mi, magyarok mindenképpen nyertünk azáltal, hogy európaivá sikerült tenni a kisebbségvédelem ügyét – mondta Vincze Loránt szerda délután Marosvásárhelyen. Az RMDSZ európai parlamenti képviselője, a FUEN elnöke a kisebbségvédelem európai lehetőségeiről szól beszélgetésen vett részt a Vásárhelyi Forgatagon Biró Zsolt parlamenti képviselővel, Pataki István, a Krónika főmunkatársának moderálásával. Emlékeztetett: a kisebbségvédelem nemzetpolitikai kérdés, a magyar külpolitika évtizedek óta próbálta érvényesíteni a magyar közösségek védelmét nemzetközi fórumokon, de a Minority SafePack sikerére egyaránt büszkék a magyarok és a többi az európai kisebbség, és ez teheti végül eredményessé.

Vincze Loránt: az esélyteremtéshez infrastruktúrára van szükség Csángóföldön
2019.08.26. |

Románia általános strukturális gazdasági és szociális kihívásain túl, mint az alacsony vidéki foglalkoztatottság, a kivándorlás, az egészségügyi és oktatási rendszer elmaradottsága, a Csángóföldnek sajátos gondjai is vannak. A román állam hosszú évtizedeken át alhanyagolta fejlesztési és közösségi szempontból is ezt a vidéket, óriási kárt okozva a csángók sajátos öntudatában, önbecslésében, hatalmas társadalmi és kulturális lemaradást eredményezve, amely ma is visszafogja a fejlődést – mutatott rá Vincze Loránt hétfőn Kosteleken. Az RMDSZ európai parlamenti képviselője az uniós fejlesztési lehetőségeket ismertette a Helyi, regionális és európai – Csángóföld helye a nagyvilágban című konferencia keretében tartott panelbeszélgetésen, amelyen Horváth Anna, az RMDSZ önkormányzatokért felelős ügyvezető alelnöke, Pogár László, a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége elnöke, Gyerkó Levente nagygalambfalvi polgármester, valamint Bereczki Izolda kosteleki önkormányzati képviselő is részt vett.