Kelemen Hunor szerdai felszólalása a parlament plénumában
2020.05.06. | Aktuálpolitika

RMDSZ: kijavítottuk az önkormányzati segélynyújtás értelmezhető jogi feltételeit
2020.05.05. | Jogi ügyek

Világos törvényi előírások mentén adhatnak a rászorulóknak sürgős segítséget az önkormányzatok. A szenátus plénuma elfogadta ma azt az RMDSZ által kezdeményezett törvénymódosítást, amely kijavítja az értelmezhető előírásokat, így megelőzhetjük a számvevőszék által kirótt büntetéseket – jelentette be Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.

2500 lejes támogatás az RMDSZ javaslatára minden családorvosnak
2020.05.05. | gazdaság

Az RMDSZ javaslatára módosította ma a szenátus plénuma a kormány sürgősségi rendeletét, amely pénzügyi támogatásban részesíti a koronavírus elleni küzdelem élvonalában harcoló orvosokat. A módosítás értelmében a családorvosok is részesülnek a 2500 lejes támogatásban.

Álláspont a 16 évvel ezelőtti autonómiatervezetekről
2020.05.05. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ 1993 óta harcol a romániai magyarok nemzeti identitásának megőrzéséért a demokrácia eszközeivel.

Álláspont
2020.05.04. | Aktuálpolitika

Sikeresen folytatódik a TeleSuli
2020.05.01. | Oktatásügyek

Március 30-ától a TVR3, a Marosvásárhelyi TVR és a Kolozsvári TVR sugározza a magyar VIII. és XII. osztályos diákok számára a TeleSuli műsort, amely a vesztegzár és a távoktatás ideje alatt próbál segíteni a tanulóknak felkészülni a nyolcadikosok cikluszáró vizsgájára és az érettségire. A felvételek Marosvásárhelyről Kolozsvárra történő áthelyezése után május 4-én megszakítás nélkül, a már megszokott órarend szerint folytatódik a TeleSuli mindhárom csatornán.

Pénzt különítettek el a speciális oktatásra és a romák tesztelésére Bihar megyében
2020.04.30. | koronavírus

Az egészségügy és a gyermekvédelem volt a prioritás a Kovászna megyei Tanács ülésén
2020.04.30. | koronavírus

Csütörtöki tanácsülésén a megyei önkormányzat egy gyorssegélyről döntött, hogy 20 ezer lejre tudjon védőfelszereléseket és fertőtlenítőszert vásárolni a megyei vérközpont számára.

Egészségügyi felszerelések beszerzését támogatja a Szatmár megyei Tanács
2020.04.30. | koronavírus

A kórházak javára módosította költségvetését Kolozs megye