Fertőtlenítőszerekkel látják el a csíkszeredai iskolákat
2020.04.30. | koronavírus

Mintegy 180 kézfertőtlenítő-adagolóval és fertőtlenítőszerrel látják el a csíkszeredai iskolákat június 2. előtt, növelve ezzel a végzős évfolyamok és a tantestület biztonságát a vizsgákra felkészítő kéthetes júniusi időszakban. A Csíkszeredai Katasztrófavédelmi Bizottság az április 30-i ülésén három témakört vitatott meg és két határozatot hozott – erről számolt be Ráduly Róbert Kálmán polgármester, a bizottság elnöke az ülést követő online sajtótájékoztatón.

Egy havi tanácsosi járulékukat ajánlották fel az RMDSZ tanácsosai a bánffyhunyadi kórháznak
2020.04.30. | Egészségügy

Az önkormányzati képviselők a Bánffyhunyadi Városi Kórház intenzív terápiás osztályát segítik a felajánlott egy havi tanácsosi illetékükkel.

A Székelyföldi Önkormányzati Tanács határozottan elítéli Klaus Johannis államelnök sértő és méltatlan nyilatkozatát
2020.04.29. | Aktuálpolitika

Mélységesen megdöbbentett, ahogyan Románia elnöke egyrészt félretájékoztat az autonómia kapcsán, másrészt pedig megbélyegez egy közösséget és ellene uszít azáltal, hogy azt állítja hamisan: ez a közösség a román állam szuverenitása ellen munkálkodik.

Egy repülőnyi védőfelszerelés érkezik Kínából Kolozs megyébe
2020.04.29. | koronavírus

RMDSZ: törvénytervezet a cukorbetegség megelőzésére
2020.04.29. | Egészségügy
A cukorbetegség megelőzését, korai felismerését és a társadalmi tudatosítást célozza az RMDSZ törvénytervezete, amelyet ma döntőházként fogadott el a szenátus plénuma.

Támogatta az RMDSZ a bérleti díjak elhalasztását szabályozó törvényt
2020.04.29. | gazdaság

A jogi- és magánszemélyek kérhetik bérlőként a bérleti díj elhalasztását a szükségállapot ideje alatt, amennyiben a járványhelyzetben jövedelemkiesésük van – erről a törvénykezdeményezésről szavazott ma döntéshozó fórumként a képviselőház. Az RMDSZ álláspontját Benedek Zakariás, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője ismertette a törvény parlamenti vitáján.

Antal Lóránt: a járvány miatt bajba jutott vállalkozásokon időben kell segítenie az államnak
2020.04.28. | Aktuálpolitika

A kis és közepes vállalkozásoknak nyújtott állami támogatást szabályozó sürgősségi kormányrendelet jóváhagyásáról tárgyalt ma a szenátus plénuma. Az RMDSZ módosító javaslatának köszönhetően azok a vállalkozók, akik igénylik a támogatást, 14 napon belül választ is kapnak a kérelmezés elbírálásáról.

RMDSZ: Zöld út a kerékpárutak építésére
2020.04.28. | gazdaság

Kevesebb bürokrácia, több bicikliút: törvénytervezetet fogadott el ma RMDSZ-es javaslatra a szenátus plénuma. A jogszabály értelmében gyorsított eljárással, kevesebb bürokráciával építhetnek kerékpárutakat az önkormányzatok.

RMDSZ: az emberek támogatását nem lehet pénzzel helyettesíteni
2020.04.28. | Szenátus

A támogatói aláírásokat nem lehet pénzzel helyettesíteni – hívta fel a figyelmet Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője. A felsőház plénuma kedden délután, az önkormányzati választások halasztását és a mandátumok meghosszabbítását elrendelő sürgősségi kormányrendelet tárgyalta.

Számítógépet és táblagépeket vásárolnak a nehézsorsú diákoknak Szatmárnémetiben
2020.04.28. | koronavírus