Alkotói Ösztöndíj 2020-ban is
2020.04.28. | Communitas

Idén 18. alkalommal részesít ösztöndíjban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány harmincöt év alatti romániai magyar alkotókat irodalom, vizuális művészetek, zeneművészet, színházművészet, film, televízió, rádió és multimédia területén.

Védik az időseket a csalóktól: önkéntes őrséget hoztak létre Tordaszentlászlón
2020.04.27. | koronavírus

Újabb segítség a vizsgázó diákok számára: már két szett gyakorlótétel elérhető magyar nyelven
2020.04.27. | Oktatásügyek

Az Oktatási és Kutatási Minisztérium az idén vizsgázó nyolcadikos és tizenkettedikes diákoknak hetente teszteket tölt fel a http://rocnee.eu/testeantrenament/ honlapra, újabb és újabb lehetőséget biztosítva számukra a gyakorlásra. Az Országos Értékelési és Vizsgaközponttal együttműködve kidolgozott feladatlapok a tételmodellek mintájára készülnek, így ezek megoldása hozzásegítheti a tanulókat a vizsgán való jó eredmények eléréséhez.

Ingyenes fogászati ellátást biztosítanak sürgős esetekben a szükségállapot idején Sepsiszentgyörgyön
2020.04.27. | Egészségügy

A koronavírus Erdélyben felmérés: jelentős egyenlőtlenségek a távoktatásban
2020.04.27. | koronavírus

A koronavírus Erdélyben elnevezésű felmérés legfrissebb eredményei szerint a diákok nagy többsége bekapcsolódott a távoktatásba, mintegy 9% azok aránya, akik a tavaszi vakációt megelőző periódusról azt nyilatkozták, hogy az iskola nem biztosít semmilyen megoldást erre. A távoktatás formái viszont korántsem egységesek, a diákok csupán 45%-a számára elérhetők a valóban digitálisnak, interaktívnak tekinthető tanítási módszerek. A szülők egyötödének okoz nehézséget a megváltozott oktatási körülményekhez való alkalmazkodás, az új helyzet az érettségi és képességvizsga előtt állóknak jelent leginkább kihívást. Az elmaradt időszak bepótolásáról, a tanév lezárásáról is jelentősen megoszlanak a vélemények.

Tíz kérdésre ad választ az Egészségügyi Biztosító Pénztár
2020.04.25. | koronavírus

Hargita Megye Tanácsa minden intézményt igyekszik megszólítani, választ keresve a leggyakrabban felmerülő kérdésekre ezekben a napokban.

Védőfelszerelést és fertőtlenítőszereket vásárolt Hargita Megye Tanácsa családorvosoknak és fogorvosoknak
2020.04.25. | koronavírus

Jelentős adományt adott át április 24-én Hargita Megye Tanácsa és Hargita Megye Közegészségügyi Igazgatósága 155 családorvosnak és negyven fogorvosnak, akik sürgősségi ellátást biztosítanak. A megyei tanács 300 000 lej értékben vásárolt védőfelszerelést, ezzel támogatva a betegellátásban dolgozókat a rendkívüli helyzetben.

Adománygyűjtési akció Zilahon
2020.04.25. | koronavírus

Egészségügyi beruházásokat támogatott Zilahon a megyei önkormányzat
2020.04.25. | koronavírus