A helyi közösségek kezében vannak az iskolák - Király András oktatási államtitkár Csíkszeredában ismertette az új tanügyi törvényt
2011.12.10. | Oktatásügyek , Csík terület

Az új oktatási törvény lehetővé teszi, hogy az iskola olyan legyen, amilyennek a helyi közösség akarja – jelentette ki december 9-én, pénteken Csíkszeredában Király András, az Oktatási, Kutatási, Ifjúsági és Sportminisztérium RMDSZ-es államtitkára, aki a Hargita megyei polgármesterekkel, iskolaigazgatókkal, szaktanfelügyelőkkel, politikusokkal találkozott, hogy megvitassák az új oktatási törvényt.

Tájékoztató Udvarhelyszéki Önkormányzati Tanács ülésről

Folyó év december 9-én, Székelyudvarhelyen, a Junior Központ konferencia termében tartotta rendes félévi gyűlését az RMDSZ Udvarhelyszéki Önkormányzati Tanácsa (UÖT).

Lezárult az RMDSZ könyvadományozási körútja
2011.12.09. | Kultúra , Communitas , Szociális

Pénteken, december 9-én Szeben megyében zárta útját a könyvkaraván, melynek keretén belül a hét folyamán 6 megye 14 szórványkollégiumához juttatta el erdélyi magyar szerzők műveit az RMDSZ Főtitkársága.

Kelemen Hunor szövetségi elnök a Nemzetközi Republikánus Intézet (IRI) vezetőivel találkozott Marseilleben
2011.12.09. | Külkapcsolatok

Az Európai Néppárt Marseille-i kongresszusának keretében Tim Pawlenty volt minnesotai kormányzóval és elnökjelölttel, a Republikánus Párt egyik vezetőjével, valamint Judy Van Resttel az Intézet alelnökével és Jan Surotchakkal, az IRI európai igazgatójával találkozott Kelemen Hunor szövetségi elnök, Winkler Gyula, az RMDSZ európai parlamenti képviselője és Vincze Lóránt nemzetközi kapcsolatokért felelős titkár.

A Gyergyó-medencei turizmus és fafeldolgozás gondjaira keresnek gyógyírt - Szárhegyen szervezett újabb konferenciát Moldován József
2011.12.08. | Gyergyó terület

A Gyergyói-medence fejlesztését célzó megbeszélést szervezett december 7-én, szerdán Gyergyószárhegyen Moldován József távközlési államtitkár. A kormányzati politikus a Gyilkostó-Borszék Turisztikai Egyesülettel közösen hívta találkozóra a térség polgármestereit, a helyi RMDSZ-szervezetek elnökeit, a régió vállalkozóit.

Kelemen Hunor szövetségi elnök az Európai Néppárt marseille-i kongresszusán

December 7-8-án került sor az Európai Néppárt jubileumi, huszadik kongresszusára, a franciaországi Marseille-ben. A munkálatokon az Európai Néppárt tagjaként az RMDSZ hatfős küldöttséggel vett részt. A delegáció vezetője Kelemen Hunor szövetségi elnök, tagjai: Kovács Péter főtitkár, Winkler Gyula és Sógor Csaba európai parlamenti képviselők, Frunda György szenátor, Korodi Attila képviselő, Kelemen Kálmán a Romániai Magyar Kereszténydemokrata Mozgalom elnöke valamint Vincze Lóránt nemzetközi kapcsolatokért felelős titkár.

Több mint 1000 KKV részesült állami támogatásban 2011-ben
2011.12.08. | Ifjúság , gazdaság

Borbély Károly államtitkár a Gazdasági Minisztérium által a kis- és középvállalkozások számára kiírt állami költségvetésből támogatott programok eredményeiről számolt be.

Befejeződött az uniós élelmiszersegélyek kiszállítása Hargita megyében
2011.12.08. | Hargita , Szociális

Hargita Megye Tanácsa december 8-án befejezte az Európai Unió Készenléti Alapjából érkező idei élelmiszersegély-csomagok kiszállítását a helyi tanácsokhoz.